کارگاه تجربه

خلاقیت خانگی؛ به سبک شبکه کارآفرینی رسالت (محمدحسین حسین زاده)

طراحی «الگوی توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت»، برمبنای نظریه کارآفرینی و نوآوری اجتماعی است. این الگو به دنبال ایجاد بستری برای شکل‌گیری و رشد کسب و کارهای خرد و خانگی در شهرهای کوچک و روستاها بوده و از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی حمایتی نمی‌کند.

«الگوی توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت» به منظور مدیریت فرآیند تولید و ایفای نقش راهبری و تسهیل‌گری، توسعه زنجیره ارزش کسب و کارهای کوچک و خانگی را مبنای حرکت خود قرار داده است. این زنجیره ارزش به منظور تحقق ارزش اصلی یعنی کارآفرینی اجتماعی، مرکب از فعالیت‌های اصلی و فعالیت‌های پشتیبان است.

فعالیت‌های اصلی در کسب و کارهای خرد و خانگی از طراحی و تولید محصول آغاز شده، و تا فروش و خدمات پس از فروش ادامه می‌یابد. پنج بازیگر اصلی این الگو عبارتند از:

گروه توسعه كارآفريني ثمین؛ شركت پردازش اطلاعات مالي پارت؛ بانك قرض‌الحسنه رسالت؛ پژوهشکده سیاست‌گذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف؛ انجمن حاميان فرهنگ قرض‌الحسنه و کارآفرینی اجتماعي.

چشم انداز بانک قرض‌الحسنه رسالت، بانک قرض‌الحسنۀ خردِ اجتماعیِ شرعیِ آسانِ ارزان است. بانکداری اجتماعی، همیاری اجتماعی و کارآفرینی اجتماعی نیز ابزارها و سازوکارهای تحقق این چشم اندازند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوآفرین

هسته نوآوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن