رویدادها

در محفل ایده پردازی مجله نوآفرین

نوزده اسفند، هسته نوآوری مرکز رشد میزبان اهالی اندیشه و ادب بود. در این محفل صمیمی و پر شور و نشاط، اولین شماره مجله نوآفرین مورد بررسی قرار گرفت؛ از تصویر روی جلد گرفته تا نظریات موجود در یادداشت ها، از مطالب پرونده ویژه در زمینه حمایت از کالای ایرانی گرفته تا مطالب طنز نشریه، از یادداشت های علمی ادبیات متعارف در حوزه نوآوری گرفته تا تحلیل و بررسی نوآوری در بافت انقلاب اسلامی، از بایدها و نبایدها، از مطالب پخته و رسیده تا مطالب کال و نیم پز.

اینکه نواَفرین تلاش می کند تا با ادبیات علمی ولی به زبان ساده مفاهیم مهم پیشرفت بومی را به مخاطبان منتقل کند به نوعی وجه متمایزکننده و جالب توجه مجله در نگاه حضار بود. به گفته حضار، زمانی که صحبت از مجله نوآوری می شود، معمولاً تصاویری از خودروهای لوکس در ذهن نقش می بندد. مجلاتی که تلاش می کنند هیمنه تکنولوژی و پیشرفت آهنین را به رخ بشرِ امروز بکشند. اما نوآفرین، تلاشی است در کوچه و بازار تا کمی خودمانی تر و واقعی تر، نوآوری را ببیند و به مخاطب خود نشان دهد.

از مجموع گفته ها و شنیده های جلسه، سی پیشنهاد برای شماره دوم ارائه شد تا نوآفرین را در بستر و قالب جدیدی در آینده شاهد باشیم. نوآفرین در شماره دوم خود، در بخش پرونده ویژه به پیشرفت ایران در پنجاه سال آینده می پردازد و تلاش می کند تا با زاویه دید نوآوری، منطقی نظری و عملی ارائه کند.

از اتفاقات خوب جلسه، ابراز و اظهار تمایل دانشجویان عزیز برای مشارکت و نگارش در مجله بود که بی شک، اتفاقی مبارک برای «نشریه نوآفرین» است. خانواده «نوآفرین» از اینکه اعضای جدیدی پیدا کرده بسیار خوشحال و مفتخر است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوآفرین

هسته نوآوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن