اقتصاد فناوری و نوآوری

محمدعلی صادقی کیا
نوشته شده توسط محمدعلی صادقی کیا

این پست از سری پست‌های اقتصاد نوآوری است و در ادامه به معرفی مقاله فناوری و اقتصاد نوآوری می‌پردازیم.

دارل ام. وست، معاون بروکینگز و مدیر بخش مطالعات حکمرانی است. او همچنین مؤسس مرکز نوآوری فناوری نیز می‌باشد. وست مقاله‌ای تحت عنوان فناوری و اقتصاد نوآوری نوشته است.
نوآوری و کارآفرینی برای توسعه اقتصادی بلند‌مدت حیاتی هستند. در طول این سال‌ها، رفاه آمریکا توسط علم و فناوری پیشرفت کرده است. هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی ماهواره اسپوتنیک خود را در سال 1957 راه‌اندازی کرد، ترس‌های مخفی‌شده، موجی از سرمایه‌گذاری در علم، مهندسی، هوافضا، و فناوری را در آمریکا به راه انداخت. سرمایه‌گذاری‌های بخش عمومی و خصوصی شغل‌هایی ایجاد کرد، صنایعی ساخت، به نوآوری‌هایی دامن زد و ایالات متحده را به رهبری در تعدادی از رشته‌های مختلف سوق داد.
در این مقاله، بر راه‌هایی که فناوری، شرایط را برای نوآوری فراهم می‌سازد و شکوفایی اقتصادی خلق می‌کند تمرکز کردم. طیف وسیعی از پیشرفت‌های جدید در آموزش، بهداشت و درمان، و ارتباطات را بررسی کردم و توصیه‌های سیاستی مشوق یک اقتصاد نوآوری را مکتوب کردم. با اتخاذ سیاست‌ها و خط‌مشی‌هایی همچون کمک‌های مالیاتی پایدار برای تحقیق و توسعه، تجاری‌سازی موثرتر دانشِ دانشگاه، بهبود آموزش کارکنان، اصلاح معقول مهاجرت و خوشه‌های اقتصادی منطقه‌ای، می‌توانیم یک اقتصاد نوآوری بسازیم و ثروت بلندمدت خویش را تضمین کنیم.

محمدعلی صادقی کیا

محمدعلی صادقی کیا

دانشجوی کارشناسی ارشد خط‌مشی‌گذاری عمومی دانشگاه امام صادق (ع)

More Posts

نظری دهید