اقتصاد فناوری و نوآوری

محمدعلی صادقی کیا
نوشته شده توسط محمدعلی صادقی کیا

این پست از سری پست‌های اقتصاد نوآوری است و در ادامه به معرفی مقاله فناوری و اقتصاد نوآوری می‌پردازیم.

دارل ام. وست، معاون بروکینگز و مدیر بخش مطالعات حکمرانی است. او همچنین مؤسس مرکز نوآوری فناوری نیز می‌باشد. وست مقاله‌ای تحت عنوان فناوری و اقتصاد نوآوری نوشته است.
نوآوری و کارآفرینی برای توسعه اقتصادی بلند‌مدت حیاتی هستند. در طول این سال‌ها، رفاه آمریکا توسط علم و فناوری پیشرفت کرده است. هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی ماهواره اسپوتنیک خود را در سال 1957 راه‌اندازی کرد، ترس‌های مخفی‌شده، موجی از سرمایه‌گذاری در علم، مهندسی، هوافضا، و فناوری را در آمریکا به راه انداخت. سرمایه‌گذاری‌های بخش عمومی و خصوصی شغل‌هایی ایجاد کرد، صنایعی ساخت، به نوآوری‌هایی دامن زد و ایالات متحده را به رهبری در تعدادی از رشته‌های مختلف سوق داد.
در این مقاله، بر راه‌هایی که فناوری، شرایط را برای نوآوری فراهم می‌سازد و شکوفایی اقتصادی خلق می‌کند تمرکز کردم. طیف وسیعی از پیشرفت‌های جدید در آموزش، بهداشت و درمان، و ارتباطات را بررسی کردم و توصیه‌های سیاستی مشوق یک اقتصاد نوآوری را مکتوب کردم. با اتخاذ سیاست‌ها و خط‌مشی‌هایی همچون کمک‌های مالیاتی پایدار برای تحقیق و توسعه، تجاری‌سازی موثرتر دانشِ دانشگاه، بهبود آموزش کارکنان، اصلاح معقول مهاجرت و خوشه‌های اقتصادی منطقه‌ای، می‌توانیم یک اقتصاد نوآوری بسازیم و ثروت بلندمدت خویش را تضمین کنیم.

محمدعلی صادقی کیا

محمدعلی صادقی کیا

پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع)؛ کارشناس ارشد سیاست‌گذاری عمومی از دانشگاه امام صادق (ع)

More Posts

نظری دهید