دگرگون‌ساز شوید: مقدمه‌ای بر نوآوری اجتماعی (1)

محمدعلی صادقی کیا
نوشته شده توسط محمدعلی صادقی کیا

شاید شما نیز پیوسته خواهان خلق تأثیر اجتماعی در جامعه یا کسب‌و‌کار خود بوده‌اید اما نمی‌دانستید که از کجا شروع کنید. بدین منظور تصمیم به ترجمه دوره‌ای 6 هفته‌ای که به صورت مشترک توسط برثا[1]،(مرکز نوآوری و کارآفرینی اجتماعی) و آرلبز[2] (یک جنبش اجتماعی تأسیس شده در کیپ تاون) برگزار شده است، گرفتیم.

این دوره 6 هفته‌ای برای کسانی است که می‌خواهند تغییری ایجاد کنند. فارغ از اینکه شما با زمینه نوآوری یا کارآفرینی اجتماعی آشنا و در حال فعالیت برای سازمانی که می‌خواهد تأثیر اجتماعی‌اش را افزایش دهد باشید یا اینکه اکنون بخواهید آن را آغاز کنید، این دوره شما را به سفری می‌برد که در این سفر مشکلات پیچیده‌ای که ما را احاطه کرده است کشف کرده و در مورد چگونگی شروع تفکر در مورد راه‌حل‌ها خواهید آموخت. همچنین مهارت‌ها، ابزارها و روش‌شناسی‌ها نیز در این راه شما را یاری خواهند کرد.

این دوره فروض متداول در مورد منابعی که برای شروع اقدام به عنوان یک نوآور اجتماعی نیاز است را نادیده گرفته و از نمونه‌های متعدد نوآوری‌ اجتماعی که در سراسر جهان در حال وقوع است خواهد آموخت. شما نیز به چالش کشیده می‌شوید تا از محدوده آسایش‌تان خارج شده و با فضاهای متنوع اطراف خود درگیر شوید. در پایان دوره نیز رویکرد خود به نوآوری اجتماعی را شکل داده و شروع به توسعه مفاهیم، ذهنیت‌ها، مهارت‌ها، و ارتباطاتی خواهید کرد که شما را قادر به شروع و تکامل یافتن به عنوان یک دگرگون ساز را خواهند کرد.

این دوره برای دانشجویان کسب‌و‌کار، صاحبان کسب‌و‌کار، استارت‌آپ‌ها، کارآفرینان و متخصصان هر بخش که در جستجوی تغییری اجتماعی هستند مناسب است.

 

[1] Bertha

[2] RLabs

 

محمدعلی صادقی کیا

محمدعلی صادقی کیا

پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع)؛ کارشناس ارشد سیاست‌گذاری عمومی از دانشگاه امام صادق (ع)

More Posts

نظری دهید