بیوتروریسم؛ بازخوانی مکافات فناوری

نوآفرین
نوشته شده توسط نوآفرین

چند سالی در کانادا و دانمارک نیز بوده‌ام. در دانمارک بیمارستان Rigshospitalet  که یکی از بزرگترین بیمارستان های این کشور است در کنار چیزی به نام Panum Institute قرار دارد. ما با بومی کردن این سیستم آن را در ایران پیاده کرده‌ایم. در واقع، در کنار دانشگاه بقیه الله الاعظم، پژوهشگاه بقیه الله الاعظم نیز وجود دارد. البته بیمارستان هم در این میان هست که پزشکان دائمان در میان این سه در تحرکند.

از آنجایی که آینده پزشکی در Pesonal medicine یا Medical Genomics بود فوق تخصص‌ام را در زمینه مهندسی ژنتیک از آمریکا گرفتم. پست دکتری من هم در زمینه مهندسی ژنیتک و داروهای نوترکیب است.

غربی‌ها معتقدند که برای کنترل دنیا باید حکومت‌ها را کنترل و برای کنترل حکومت‌ها باید مردمان را کنترل کرد. راه کنترل مردم نیز از طریق غذاست و (فناوری) تراریخته کردن مواد غذایی ابزاری در جهت دستیابی به این هدف است.

نوع دیگری از فناوری‌های پزشکی داروهای دیجیتال است. این داروها فایل‌های صوتی‌ای هستند که افراد با گوش دادن آنها دچار اعتیاد می‌شوند. فرکانس این موسیقی برای گوش راست 124 و برای گوش چپ 114 هرتز است. این فناوری موجب اختلال روانی در افراد می‌شود.

البته هر چند برخی فناوری‌ها در زمینه پزشکی و سلامت کاربرد دارند امّا کاربردهای دفاعی نیز دارد. به عنوان مثال ما با تعقیب تحقق ربات‌های جراح، بدنبال وصل کردن پزشکان به Combat و صحنۀ نبرد از طریق آی‌تی هستیم.

برای موفقیت در خلاقیت و نوآوری باید از طبیعت الهام بگیریم. به عنوان مثال، فناوری‌های زیردریایی با الهام از کوسه و پهباد با الهام از نوعی حشرات ساخته شده‌اند. براندازی طبیعت خلاقیت و نوآوری ما را در این عرصه افزایش خواهد داد.

نوآفرین

نوآفرین

هسته نوآوری

More Posts

نظری دهید