کاساوا و ظرفیت بومی پیشرفت در قاره آفریقا

نوآفرین
نوشته شده توسط نوآفرین

زمانی که جمعیت آفریقا در حال افزایش بود، سیر کردن این جمعیت انبوه، فشار زیادی به منابع طبیعی وارد آورد و آفریقایی‌ها با از بین بردن درختان جنگلی ذغال مورد نیاز برای تهیه غذای خود را تأمین می‌کردند. به این ترتیب، بر اثر شدت فشار به زمین و از دست رفتن قدرت باروری آن، مهاجرت غیرقانونی به اروپا استراتژی بقا شناخته شد.

اتحادیه اروپا نیز که از بر هم خوردن نظم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود نگران بود به منظور ارائه راه‌حلی نو برای آینده خویش و نیز بهبود وضعیت آفریقا، کمیته‌ای تشکیل داد. این کمیته مبلغ 8 میلیارد دلار برای اجرای پروژه دیوار سبز در آفریقا اختصاص داد. از آنجایی که اروپا اهمیت زیادی را برای دامپروری و لبنیات قائل بود، به منظور تأمین علوفه دام‌ها و حرکت در جهت پروژه مزبور، کشت کاساوا در آفریقا پیشنهاد و آغاز شد.

کاساوا رقیب گندم، برنج، ذرت و سیب زمینی است. از ریشه کاساوا آرد تهیه و از آرد آن نان و ماکارونی تهیه می‌شود. تا پیش از این اروپایی‌ها از کاساوا برای دام استفاده می‌کردند ولی اخیراً به این نتیجه رسیده‌اند که کاساوا غذای انسان هم هست. مواد دارویی هم از کاساوا گرفته می‌شود.

مسئله دیگر نیز کم آبی است. استراتژی‌ای که چین و دیگر کشورها در پیش گرفته‌اند، شیرین کردن آب اقیانوس‌هاست. این کشورها با استفاده از انرژی خورشیدی نه تنها برق تولید می‌کنند بلکه برق مازاد را برای شیرین کردن آب اقیانوس‌ها نیز استفاده می‌کنند. آب های شیرین شده برای کشاورزی تحت کنترل در بیابان‌ها به کار گرفته می‌شوند و به این ترتیب علاوه بر تأمین مواد غذایی مورد نیاز، بیابان زدایی هم صورت می‌گیرد.

نوآفرین

نوآفرین

هسته مطالعات نوآوری و فناوری

More Posts

نظری دهید